تبلیغات در اینترنتclose

زمان جاري : یکشنبه 03 تیر 1397 - 12:15 قبل از ظهر
نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم
گوگل به دنبال از میان برداشتن بک لینک
لطفا صبر کنید ...

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

~~~~~~ قوانین کلی انجمن+تالار های مهم+تاپیک های مهم~~~~~~


~~~~~~ عضویت در انجمن~~~~~~

آندرویدک تبلیغات
ارسال پاسخ جديد
گوگل به دنبال از میان برداشتن بک لینک
تعداد بازديد : 393
sheyda69
آفلاينميزان امتياز : reputation_pos.png (8×10)
ارسال‌ها : 3
عضويت: 24 /5 /1395
گوگل به دنبال از میان برداشتن بک لینک
با ورود الگوریتم پنگوئن ۲ معادلات بسیار زیاد ی در سئو تغییر کرد. کاهش ارزش بک لینک، عدم بروزرسانی پیج رنک جریمه سایتهایی که انکرتکست یافرادی در تمام بک لینک های داشتند همگی از نتایج آخرین آپدیت گـوگل بودند. بطور معمول، حذف یا کاهش ارزش فاکتور با بیشتر شدن اهمیت فاکتورهای دیگر یا ظهور عوامل ی در سئو همراه خواهد بود.به نظر شما چنانچه در آینده گوگل ارزشی برای بک لینک انکر تکست قائل نباشد چگونه میتواند فرق ی بین سایت های مختلف و میزان محبوبیت آنها در اینترنت ایجاد نماید ؟ با گذشت متخصصین گـوگل امکانات جهت ای به روبات های گوگل اضافه کرده اند که قادر به تشخیص رابطه بین کلمات ذکر منبع بدون بک لينک (Co-Citation) هستند .

رتبه اول گـوگل بدون رعایت اصول سئو

خیلی پیش آمده که خود شما اسم سایتی را در متن یا نظر ذکر میکنید ولی هیچ لینکی به وب سایت مورد نظر قرار نمیدهید. گوگــل اخیرا توانایی تشخیص اینگونه ذکر منبع را پیدا کرده است. بطور مثال وب سایت GTmetrix در زمینه تعیین سرعت سایت ارائه آموزش ی برای ویرایش آن کاملا شناخته شده بوده و مقالات فارسی بسیار زیاد ی بر روی اینترنت در این زمینه منتشر شده است. با توجه به نتایج بررسی ها و تحقیقات انجام گرفته بوسیله متخصصین وبسیما، در بسياري از این متون نویسنده لینک معین ی به سایت gtmetrix قرار نداده یا چنانچه لینک داده باشد مستقیما با انکر تکست نام سایت این کار را انجام میدهد. ولی اگر در گوگــل جمله “سرعت سایت” را جستجو بکنید رتبه اول در اختیار این سایت است.عوامل بسیار زیاد ی جهت کسب رتبه در نتایج گوگل می شناسیم که هیچ یک در وب سایت GTmetrix جهت جمله “سرعت سایت” رعایت نشده است. این جمله در هیچ کجای متن یا عنوان صفحه حضـور نداشته بک لینکی با عنوان “سرعت سایت” در اینترنت برای آن پیدا نکردیم. احتمالا بگویید که گوگــل با تشخیص دو کلمه Site Speed با توجه به آنها در صفحه مهم وب سایت چنین رتبه ای را به آن اختصاص داده است؛ ولی اگر جمله Site Speed یا عبارات مشابه آن را در گوگــل جستجو کنیم رتبه سایت GTmetrix در گوگل بین سوم تا پنجم خواهد بود. پس چنانچه قرار بود این وب سایت با توجه به ترجمه کلمات به شما پیشنهاد شود گزینش های بهتری هم وجود داشت.با تذکر به معیارهای off-page on-page برای سئو که در حال حاضر میشناسیم بکار میبریم نمی بایست هیچ شانسی جهت این سایت در جمله “سرعت سایت” قائل شویم. پس جهت چه رتبه اول نتایج گوگــل را به خود اختصاص داده است؟!

سرنوشتی مشابه کلمات کلیدی


کمی به عقب برمیگردیم، تا همین دو یا سه سال پیش شما با تعریف کلمات کلیدی موضوعیت صفحه را به گـوگل معرفی میکردید و بر همین اساس در نتایج جستجو داشتید؛ ولی با گذشت زمان و سواستفاده بیش از میزان کاربر ان از کلمات کلیدی نامرتبط، این بخش کارایی را به کل از دست داده از فاکتورهای مورد توجه گـوگل خارج شد. در حال حاضر گوگــل با تذکر به محتویات هر صفحه و با نگاه کردن به بخش های خاصی کلمه کلیدی آن را تشخیص داده و اهمیت مناسبی برای هر صفحه در نتایج جستجو تعیین می نماید .
جریان مشابهی در یک یا دو سال اخیر درمورد بک لینک ایجاد شد، در ابتدا هدف از تذکر به بک لینک تعریف پیج رنک توسط گوگل ، تعیین میزان محبوبیت و گسترش یک سایت در جهان ی اینترنت بود. با گذشت وقت و بیشتر شدن تاثیر این علت بر نتایج گوگــل صاحبان وب سایت ها شروع به خريد بک لينک، تبادل لینک و تقلب در این زمینه کردند. تمام این کار ها که تجارت نو ی را در جهان ی اینترنت به راه انداخته بود نتیجه ای جز كم شدن کیفیت نتایج جستجو بهمراه نداشت. تا اینکه با ورود الگوریتم پنگوئن ۲ و جریمه وسیع وب سایت های اینترنتی، شاهد کاهش اهمیت لینک ورودی عدم بروزرسانی پیج رنک در دو ماه اخیر بوده ایم.
به نظر میرسد که گوگــل راه نو ی جهت تعیین محبوبیت یک سایت پیدا کرده و دیگر نیازی به لینک دهی کاربر ان ندارد، اما اینروش هنوز قدرت کافی را کسب نکرده نیازمند و تجربه زیادتری خواهد بود.

نتیجه گیری

گوگل الگوریتم های مورد استفاده آن همـواره با کمبودهایی همراه است ولی استفاده از این کاستی ها تنها در مقطعی کوتاه جهت شما سودآور خواهد بود. با معرفی الگوریتم یا آپدیت جدید شاید تمام تلاش ها زحمات چند سال اخیر شما از دست برود. در نتیجه توجه تمرکز خود را بر روی محتوای سایت و رضایت کاربر ان قرار دهید زیرا تمام سیاست های آینده هم بر اساس تجربه جستجوی مناسب رضایت مشتری خواهد بود. در آینده گوگل قادر خواهد بود تا میزان محبوبیت واقعی یک وب سایت را تشخیص داده و دیگر تنها به بک لینک توجه نمی نماید .
برگرفته از سوپر وب
دوشنبه 08 شهریور 1395 - 02:41
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش
khanevadehh
آفلاينميزان امتياز : reputation_pos.png (8×10)
ارسال‌ها : 28
عضويت: 24 /8 /1395
پاسخ 1 : گوگل به دنبال از میان برداشتن بک لینک
بی انصاف یهست که بدون رعایت سئو بشن صدر گوگل
چهارشنبه 15 دی 1395 - 16:11
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


تبلیغات تبلیغات

براي تبادل لوگو با حریم آسمانی کليک و شرايط را مطالعه کنيد
حریم آسمانی از سال 1390 شروع به کار کرده است و مي کوشد تا قدمی هر چند کوچک ولی استوار برای اعطلای نام حجاب در جامعه ایرانی بردارد

harimeasmani.IR

کپي برداري از مطالب و قالب حرام است و پيگرد قانوني دارد