close
تبلیغات در اینترنت
حجابم به خودم مربوطه ! چشم مردا کور ، نگاه نکنن !!!

درحال بارگذاری ....
سخـن روز
تازه ترین مطالب حریم آسمانی
جایگاه قرار گیری تبلیغات بنری
تبلیغات در حریم آسمانی
نمایش موضوعاتحجابم به خودم مربوطه ! چشم مردا کور ، نگاه نکنن !!!

پست شماره 60
حجابم به خودم مربوطه ! چشم مردا کور ، نگاه نکنن !!!
موضوعات این مطلب :
مقاله
,

بسم الله الرحمن الرحیم

دین اسلام دارای یک سری قوانین فردی و یک سری قوانین اجتماعی است . قوانین فردی اسلام به گونه ایست که اگر فرد آنرا انجام ندهد یا در انجام آن کوتاهی کند در جامعه تاثیر مستقیم ندارد ، هر چند به مرور زمان تاثیر منفی خود را در جامعه جلوه گر خواهد نمود.

برای مثال سلامتی هر فرد مساله شخصی اوست و وظیفه شخصی هر فرد است که از سلامت خویش محافظت کند ، حال کسی به سلامت خود بی اهمیت باشد ، به خودش مربوط است مریض می شود و به سختی می افتد ، تا اینجا که قضیه شخصی است ولی این فرد حق ندارد بیماری خود را به دیگران سرایت دهد که در این صورت قضییه از شخصی بودن خارج می شود هر چند در غیر این صورت نیز هزینه های درمان او به جامعه تحصیل می شود.

مثل روزه خواری که اگر شخصی در خلوت بخورد حق الله است ولی اگر در ملاء عام روزه خواری کند چون این مرض خود را ممکن به دیگران منتقل کند و همه گیر شود اسلام با او بر خورد می کند.

پس تخلف از قوانین فردی در صورتی به خود شخص مربوط است که کسی از آن با خبر نشود و اگرنه اگر علنی شد امر به معروف و نهی از منکر مانع او می شود.

اما قوانین اجتماعی به گونه ایست که تخلف یا تبعیت از آن اثر مستقیم در جامعه دارد ، برای مثال شما در جامعه کوچکی مانند یک کشتی در حال زندگی هستید هیچ کس حق ندارد به این کشتی آسیب بزند و همه موظف به حفاظت از این کشتی هستند حال شخصی می خواهد قسمتی را که خود نشسته سوراخ کند ، آیا او حق این کار را دارد ؟

نخیر چون اگر او قسمتی را که خود نشسته سوراخ کند آب به کشتی نفوذ کرده و همه افراد غرق خواهند شد .

حال بحث حجاب از کدام دسته است ؟ جزء قوانین فردی یا اجتماعی ؟

بدون شک حجاب یک مساله اجتماعی است چون که در سلامت جامعه تاثیر مستقیم دارد به قوت می توان گفت رعایت حجاب یکی از اجتماعی ترین قانون اسلام است. حال اگر کسی بگوید حجاب امری شخصی است این نشانگر این است که او از مبانی اسلام کوچکترین اطلاعی ندارد ولو اگر فلان مسئول عالی باشد.

برای مثال زن و شوهری کنار هم عاشقانه زندگی میکنند ، مرد دوستدار همسر خود است و زن به او علاقه دارد و از زندگی با او و در کنار او راضی است حال مرد وارد جامعه می شود در جامعه زنان و دخترانی می بیند که به طرز وحشتناکی آرایش کرده اند و لباس های تنگ و محرک با رنگهای جذاب پوشیده اند و با عطر های مست کننده خود را خوشبو کرده اند ، مرد جذب ظاهر فریبنده آن زنان می شود و دوست دارد به آنان دست یابد ، کم کم از همسر خود زده می شود چرا که هر روز زنان رنگارنگی میبیند و چون تنوع طلب است دوست دارد همه آنها را داشته باشد.

مرد کم کم علاقه ی خود را به همسرش از دست می دهد و زندگی آنها رو به سردی می رود. زن از مردش دلسرد می شود مرد از زنش ، کارشان به طلاق می کشد ، کودکانشان روزی نزد مادر و روزی پیش مادر بزرگ ، روزی پیش پدر و روزی پیش پدر بزرگ زندگی می کنند.

زن برای تامین نیازهای خود تن به فحشا می دهد....

در این داستان مقصر اصلی از هم پاشیدن این خانواده گرم و صمیمی چه کسی بود؟ اگر آن زنها خود نمایی نمی کردند آیا این اتفاق تلخی که هر روز بارها و بارها در جامعه رخ می دهد اتفاق می افتاد؟

البته آن مرد هم باید تقوا پیشه می کرد و نگاه خود را کنترل می کرد چراکه نگاه به زن نامحرم تیریست از تیرهای شیطان که به سوی هر که پرتاب شود سخت است که بتواند از آن بگریزد.

امام صادق علیه السلام فرمودند : نگاه کردن به زنان نامحرم تیری از تیرهای مسموم شیطان است ، وای بسا که یک نگاه باعث حسرتی طولانی گردیده است. ( ثواب الاعمال و عقاب الاعمال صفحه 569)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند : نگاه به صورت زنان، تیری است از تیرهای شیطان؛ هر کس آن را ترک نماید خداوند به طعم عبادتی را که او را شاد می کند می چشاند. ( مستدرک الوسایل، ج14، ص 270)

از این فتنه ها و آزمایشها یوسفها سر بلند بیرون می آیند هر چند حضرت یوسف نیز راحت قبول نشد

« وَ لَقَدْ هَمَّتْ بِهِ وَ هَمَّ بِها لَوْ لا أَنْ رَأى‏ بُرْهانَ رَبِّهِ كَذلِكَ لِنَصْرِفَ عَنْهُ السُّوءَ وَ الْفَحْشاءَ َ إِنَّهُ مِنْ عِبادِنَا الْمُخْلَصينَ » (یوسف 27 ) آن زن قصد او كرد و او نيز- اگر برهان پروردگار را نمی ديد- قصد وى می نمود! اينچنين كرديم تا بدى و فحشا را از او دور سازيم چرا كه او از بندگان مخلص ما بود

برخی از خانمهای ناآگاه و بی اطلاع از مسایل دینی و اجتماعی و روانشناسی با جمله ای خنده دار سعی می کنند تقصیر را بیاندازند بر گردن طرف مقابل ، می گویند " هر طور که دلم بخواد لباس می پوشم ، مردا نگاه نکنن" این چه حرف کودکانه ایست که می زنند ؟

مگر می شود مقابل کودک ظرفی پر از تنقلات و خوراکی های رنگارنگ بگذاری و بگویی حق نداری بخوری ، مگر اینکه کودک خیلی خوب تربیت شده باشد که به این تنقلات دست درازی نکند.

خداوند همانقدر که به حجاب و پوشش زنان توجه کرده است به چشم پاکی مردان نیز تاکید کرده است.

« قُلْ لِلْمُؤْمِنينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ » ( النور 30 ) به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگيرند

خداوند به زن می فرماید : « لا يُبْدينَ زينَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِن‏ » ای زن تو زینت های پنهان خودت را آشکار نکن و حجاب حجابت را حفظ کن و جلب توجه نکن به مرد هم می گوید آقا شما هم نگاه نکن ، شوهر خواهد فهمید که به جز همسرش فرد دیگری نیاز او را تامین نخواهد کرد پس می چسبد به زندگی خود و چشمش دیگر در پی این و آن نخواهد بود .

نتیجه این می شود که جامعه ای پاک و با حیا خواهیم داشت ، بنیان خانواده محکم خواهد بود و آمار طلاق و تجاوز و جنایات به حداقل خواهد رسید. 

یک زمانی عده ای آمدند و گفتند که این همه عطش جنسی به دلیل این است که بشر همیشه در رابطه جنسی محدود بوده است مابیاییم این روابط را آزاد کنیم یک مدت بعد غریزه جنسی بشر سیر می شود و عطش خود را از دست می دهد این کار را کردند چه شد ؟ آیا در برهه زمانی عطش جنسی از بین رفت ؟

نخیر عطش جنسی تبدیل به جنون جنسی شد .

شما یک انسان معتاد را فرض کنید ، فردی می گوید این معتاد به این دلیل به مواد مخدر اینقدر اعتیاد دارد ولع دارد چون همیشه از آن منع شده شما مواد مخدر نامحدود در اختیار او قرار بده ، آیا مدتی بعد ترک خواهد کرد ؟

نخیر بلکه هر روز مصرف او بالا می رود ، آنقدر مصرف می کند که بالاخره به دلیل زیادی مصرف مرگ به سراغ او می آید.

تاریخ را بخوانید ، به برخی پادشاهان می رسید که صدها همسر موقت و دائم داشته و دارند ، ولی میبینیم که باز دنبال دختران زیبا برای همسری است.

شما به آمار تجاوزهای جنسی کشورهای اروپایی نگاه کنید، آماری که رسمی است و ثبت شده ، بگذریم از آمار غیر رسمی که آنقدر بالاست که باورش برای ما سخت است .برآورد از تحقیقات نشان می دهد که بین 75 و 95 درصد از جرایم تجاوز به عنف هرگز به پلیس گزارش نشده است.

جدول زیر آمار تجاوز به عنف در سالهای 2008 و 2009 می باشد که توسط سازمان ملل اعلام شده است " منبع و فهرست کامل "

کشور

آمار تجاوز درسال 2008

از هر 100 هزار نفر

آمار تجاوز درسال 2009

از هر 100 هزار نفر

انگلستان

12637

23.4

13093

24.1

آمریکا

90427

29.3

89000

28.6

سوئد

4269

46.6

4901

53.2

اسرائیل

1270

18.3

1243

17.6

کره

9883

20.7

16156

33.7

 

در این کشور خانه های فحشا به وفور یافت می شود ، زحمت رابطه جنسی یک تماس تلفنی است شاید هم یک اس ام اس !

زنان پر زرق و برق به اندک قیمتی خود را در اختیار مردان قرار می دهند حال در این کشور چرا باز آمار تجاوز به این حد وحشتناک است؟

 

وقتی روابط جنسی  آزاد باشد و بدون ازدواج ممکن باشد ، کمتر کسی میل به ازدواج خواهد داشت ، چرا که غریزه جنسی تامین است ، نیاز عاطفی هم از رابطه با غیر همسر تامین می شود حال فرد نیازی برای ازدواج نمی بیند .

هر چه فساد و روابط بی ضابطه بیشتر باشد آمار ازدواج پایین می آید و آمار طلاق بالا می رود.

اگر حجاب و عفاف باشد ، مردها هم چشم خود را کنترل کنند دخترو پسر هم در سن مناسب ازدواج کنند ، آیا در جامعه فسادی وجود خواهد داشت؟

جامعه بدون فساد و بزه کاری قطعا جامعه ای موفق و رو به پیشرفت خواهد بود .

تک تک افرادی که با بد حجابی زمینه های انحرف و فساد جامعه را پدید آورده اند در عقب ماندگی و پس رفت و طلاق ها و بزه ها و جنایت های جامعه سهیمند .


حال نظر شما باز کسی می تواند بگوید نوع پوشش و حجابم به خودم مربوطه ؟

برچسب های این مطلب

Post Tags

حجابم به خودم مربوطه ! چشم مردا کور ، نگاه نکنن !!!

مقاله حجاب

حریم آسمانی

harimeasmani.ir

حجابم به خودم مربوطه

مطالب مرتبط

Rekated Posts

نظرات این مطلب

Post Comments
چادرخاکی میگه :
جالب بود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی